A myBible oldal továbbfejlesztett változatán dolgozunk. Próbáld ki most →

2026. június 28., vasárnap

A KÖTÖTT CIPŐJŰ NŐ

„A testnek lámpása a szem: ha azért a te szemed őszinte, a te egész tested is világos lesz; ha pedig a te szemed gonosz, a te tested is sötét.” Lukács 11:34

Épp leszálltam a zsúfolt autóbuszról, majd mosolyogva indultam hazafelé, és még mindig a kollégámmal folytatott érdekes beszélgetés járt az eszemben. Úgy mentem el az emberek mellett, hogy szinte semmit sem láttam vagy hallottam abból, ami körülöttem történik. Hirtelen azonban egy sértődött hangra lettem figyelmes: „Nem szégyelled magad, hogy kinevetsz egy idős, beteg asszonyt? Azt hiszed, jókedvemben viselem ezeket a cipőket? Hát nem látod, hogy beteg vagyok?
Nem szép dolog kinevetni egy beteg embert! Hová jutott ez a világ!”
Próbáltam megérteni, hogy mi történt, de nem igazán jártam sikerrel, ezért csendben maradtam. Aztán végigmértem az idős nénit: kötött lábbelit viselt, és az egyik lába annyira meg volt dagadva, mint egy farönk. Ez az asszony alig járt! Miután megnyugodott, megpróbáltam elmagyarázni neki mosolygásom okát, és biztosítottam őt, hogy sosem néznék le bárkit is, aki mellett elmegyek az utcán. Elmesélte, hogy milyen súlyos teher számára ez a beteg láb: egyszerűen nem viselhet rendes cipőt, hanem kézzel kell kötnie olyat, ami valamelyest védi a lábfejét, és emiatt az emberek gyakran kinevetik.
Szemünk testünk világossága. Ha a látószervünk egészséges, a testünk is világossággal lesz tele, még akkor is, ha egyik lábunk beteg, ráncok vannak a szemünk körül, pattanásos az arcunk, olcsó a ruhánk, vagy kötött cipőben járunk. Ha a szemünk egészséges, akkor világítunk, de ha sötét, borús a tekintetünk, és nem látjuk meg önmagunkban vagy másokban a jót, akkor gyógyulásra, Orvosra van szükségünk! Bár jól látnak szemeink, a bennünk levő sötétség megfeketíti és eltorzítja a valóságot. Ilyenkor elfelejtjük meglátni az áldásokat, és indokolatlanul sokat foglalkozunk a hiányosságainkkal.
Szakíts ma időt arra, és kitisztítsd a szemedből a sötétséget! Kérj egészséges lelki szemet Istentől, hogy meg tudd különböztetni a jót a rossztól úgy magadban, mint embertársaidban, hiszen nem elég jó látással bírni, szükséged van Világosságra is ahhoz, hogy láss!

Florentina Coman, pszichológus